EKO mokykla

Mokyklos medžiai

Bendradarbiavimo sutartis

Dėl EKO mokyklos darbo grupės sudarymo

Ekologijos ir aplinkos technologijų sampratos integravimo į ugdymo turinį planas 2021-2022 m.m._Pokyčio įgyvendinimo planas

Ekologijos ir aplinkos technologijų sampratos integravimo į ugdymo turinį planas 2023 m.

Mokyklos ūkio darbuotojų dėka, mokyklos kiemelyje atsirado ,,ugdomosios EKO lysvės”. Mokiniai į daržo sodinimo veiklą įsitraukė nuo pat pirmųjų darbų.
Pavasarį gamtos ir žmogaus mokytoja G. Damskienė ir pradinių klasių mokytojos su keliais mokiniais, paruošė žemę augalų sodinimui, pasėjo įvairių daržovių (svogūnų, paprikų, pomidorų, cukinijų, moliūgų ir t. t.), braškių, vaistinių augalų (čiobrelių, melisų, levandų, serenčių). Vasarą, kad derlius užaugtų, lysves prižiūrėjo, laistė, ravėjo, retino ir t. t.
Na, o atėjus rudeniui, daržoves ir vaistinius augalus reikėjo nuimti, išdirbti žemę bei pasodinti žieminius česnakus, svogūnus. Šiuos darbus padarė pailgintos dienos grupės ir būrelio ,,Įdomieji eksperimentai“ mokiniai.
Mokiniams tai buvo nauja patirtis. Kurdami ekologinį daržą, jie patyrė teigiamų emocijų, išmoko dekoruoti lysves, rūpintis daržovėmis bei vaistiniais augalai, išmoko dirbti komandoje, vienas kitam padėti.
Šio projekto tikslas yra supažindinti ir padėti moksleiviams formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ekologiškai auginant daržoves ir vaistinius augalus, didinti informatyvumą, veikiant jų nuostatas ir elgesį.
Tikime, jog mokiniai praktikos metu įgytas žinias apie ekologiją bei daržo sodinimą parsineš ir į namus.