Pedagogų metodinė diena

„Metuose yra tik dvi dienos, kuomet negalima nieko daryti.
Viena vadinasi vakar, o kita – rytoj. Šiandiena yra diena,
kai galite mylėti, tikėti, veikti ir, svarbiausia, gyventi.“
Dalai Lama XIV

Pasveikindami vasarą, susirinkome pasidalinti šių mokslo metų įspūdžiais ir pasimokyti vieni iš kitų. Aptarti tikrai buvo ką. Pastaraisiais metais iššūkiai keitė vienas kitą, bet drąsiai galime sau pasiploti, nes visus juos įveikėme. Ar viskas pasisekė taip, kaip planavome? Ne, bet to ir nereikia. Pats geriausias būdas tobulėti – tiesiog imti ir daryti, mažais žingsneliais judėti į priekį, klupti, keltis ir vėl eiti pirmyn. Nuoširdžiai kalbėjomės apie įvairius mokytojams svarbius dalykus – apie tai kaip organizuoti šiuolaikinę nuotolinę pamoką, naudojantis įvairiais skaitmeniniais įrankiais, išmaniosiomis, virtualiomis programėlėmis bei inovatyviomis žaidybinėmis aplinkomis, kaip sukurti mokymąsi skatinančią aplinką, įtraukti mokinius į aktyvų, sąmoningą mokymą(si), jį individualizuoti ir diferencijuoti. Nepamiršome ir itin svarbaus asmenybės ugdymo komponento – socialinio emocinio ugdymo.
Laikas praskriejo nepastebimai ir prasmingai. Išsiskyrėme pakiliai nusiteikę, atradę vienas kitą iš naujo ir susitarę, kad tokie susitikimai taps gražia mūsų tradicija.

Kristina Parnarauskienė
Akmenės rajono