Penktokų krikštynos

Vieną lapkričio penktadienio popietę Kruopių pagrindinėje mokykloje įvyko „Penktokų krikštas“ – šventė simbolizuojanti buvusių pradinukų priėmimą į pagrindinę mokymosi pakopą.

Svarbią penktokų šventę organizavo šeštokai. Jie krikštynoms pradėjo ruoštis jau spalio mėnesio viduryje, sugalvoję kaip įdomiai ir įsimintinai pažymėti pradinukų „užaugimą“.

Lapkričio 24 dieną, pasibaigus pamokoms, šeštokai pasikvietė jaunesniuosius savo draugus įrodyti, kad jie yra verti mokyklos penktoko vardo. Krištijamųjų laukė nemažai užduočių, kurių metu reikėjo pademonstruoti išradingumą, vikrumą, komandiškumą ir kitas gerąsias savo savybes.

Krikštynų šventės pradžioje buvo smagu matyti truputi išsigandusius ir kiek rimtus penktokų veidus, tačiau netrukus  rimtumą, jaudulį pakeitė šypsenos ir juokas. Sėkmingai atlikus užduotis ir priėmus priesaiką, penktokai tapo Kruopių pagrindinės mokyklos mokinių bendruomenės nariais.