Atvira biologijos pamoka mokykloje

Biologija, chemija, lietuvių kalba, matematika, geografija, dailė ir technologijos, muzika… Ar visi šie dalykai gali susitikti vienoje pamokoje? O taip! Tuo įsitikino Kruopių pagrindinės mokyklos ir Akmenės gimnazijos devintokai, po rudenišku Kruopių dangumi, susitikę pasikalbėti apie žmogaus griaučius. Atrodo kas bendro gali būti tarp griaučių ir muzikos? Iš pirmo žvilgsnio lyg ir nieko. Bet pažvelgus kitu kampu, pamokoje, kaip ir gyvenime, griežtos tarpdalykinės ribos išsitrina… Ir prasideda kūryba… Pamokoje sužinojome kas sieja kalcį ir coca colą, Nilo deltos gentį ir cinką, kaip laikyti telefoną, kad „nepamestume“ galvos, išsiaiškinome kaulo sandarą ir pagaminome jo modelius, žmogaus griaučius apžiūrėjome pasinaudoję programėle Mozaik3D, skaičiavome, minėme mįsles ir pabaigai prisilietėme prie paslaptingojo skaičiaus „fi“. Mūsų svečiai namo išvyko su šypsenomis ir noru dar kartą susitikti. Jau vien dėl to gera širdyje, diena prabėgo ne veltui… Noriu nuoširdžiai padėkoti kolegei Laimai Zdanavičienei ir jos mokiniams iš Akmenės gimnazijos už bendradarbiavimą ir galimybę kartu kurti kitokią pamoką… Tikimės greit vėl pasimatyti.

Biologijos mokytoja Kristina Parnarauskienė