Patyriminio mokymosi diena

„Į pažinimą veda vienintelis kelias – veikla“ (George Bernard Shaw).

Besibaigiant rudeniui lapkričio 27 – tą dieną Sporto ir menų, tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai pakvietė 5-10 klasių mokinius pasinerti į praktines veiklas, žadinančias susidomėjimą, skatinančias mąstyti, ieškoti, atrasti.

Gamtos ir žmogaus mokytoja Gintautė Damskienė kartu su dailės mokytoja Ramute Bužinskiene, perkėlė vaikus į spalvų ir fantazijos pasaulį. 5-6 klasių mokiniai popieriuje perteikė įspūdžius patirtus Šiaulių universiteto Stasio Gliaudžio Gamtos muziejuje, kuriame lankėsi su mokytoja Gintaute. Piešdami ir klijuodami mokiniai įkurdino muziejuje matytus gyvūnus jų gyvenamojoje aplinkoje.

7-10 klasių mokiniai kartu su matematikos mokytoja Herta Povilaitiene ir fizikos mokytoju Viktoru Gradecku svėrė, matavo, skaičiavo. Išmoko nustatyti įvairių konsistencijų ir formų medžiagų bei daiktų tūrį, masę ir tankį. Užsiėmimo metu aptartos gyvenimiškos situacijos, kuriose gali prireikti šių žinių.

Biologijos mokytoja Kristina Parnarauskienė ir kūno kultūros mokytojas Renatas Kateiva pakvietė 5-6 klasių mokinius apskaičiuoti savo žingsnio ilgį ir šitokiu būdu išmatuoti stadiono bėgimo takelio ilgį, pasirodo šitaip išmatuoti atstumą galima  pakankamai tiksliai. 5-8 klasių mokiniai tyrė širdies darbo priklausomybę nuo fizinio krūvio ir paaiškino kodėl ir kokiomis aplinkybėmis širdies ritmas keičiasi. 7-10 klasių mokiniai sprendė gyvenimiškas situacijas ir mokėsi teisingai suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiesiems, kurių žaizdos kraujuoja, išnirę sąnariai ar lūžę kaulai, kas itin aktualu artėjant šaltajam metų laikui. Vaikai prisiminė kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą ir išorinį širdies masažą, kaip pagelbėti užspringusiajam. Apibendrinus mokinių įspūdžius, galima pasakyti, kad toks būdas mokytis jiems yra labai įdomus ir reikalingas.

Bendradarbiaujant galima patirti didesnį spektrą teigiamų emocijų, pasidalyti asmenine patirtimi ir atrasti šį tą naujo.

Sporto ir menų, tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė Herta Povilaitienė