Projektas „Auginu ir augu pats“

2019m. kovo 26d. – 2019m. spalio 25d.
Kruopių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės grupės ugdytiniai noriai sutiko dalyvauti pedagogės Odetos Kalinauskaitės pasiūlytame projekte „Auginu ir augu pats“ bei grupėje įkurti „žaliąją palangę“. Šio projekto tikslas – populiarinti „žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktines veiklas visus bendruomenės narius.
       Kovo mėnesį, kartu su pavasariu, ant grupės palangės įsikūrė žalieji gyventojai. Kiekvienas vaikas purendamas žemę, guldydamas į ją pasirinktų gėlių ar daržovių sėklas, rūpestingai jas prižiūrėdamas savo rankomis kūrė mažą gamtos stebuklą. Salotų, ridikėlių, moliūgų, morkų, gėlių, svogūnų sėjimas jau yra tapusi grupės tradicija. Motinos dienos proga vaikai savo mamytėms įteikė prasmingas dovanas – rūpesčiu ir meile apgaubtas, pačių užaugintas gėles.
      Gegužės pabaigoje buvo nuskintas pirmasis daržovių derlius. Vaikai patys iš jų gamino salotas, skanavo bei diskutavo apie salotų naudą, sveiką gyvenseną, ką reikia daryti, kad būtų sveiki, žvalūs, laimingi ir dalijosi mėgstamais šeimų sveikuoliškais receptais.
      Rugsėjo mėnesį priešmokyklinėje grupėje vaikai pasinėrė į skonių jūrą   – iš savo užaugintų vaisių ir daržovių spaudė ir degustavo sultis. Visi ugdytiniai  žino jei „Sultis geriu – sveikai gyvenu“.
      Spalio pabaiga visus darželio bendruomenės narius įsuko į pasiruošimą „Moliūgo gimtadienio“ šventei. Kiemelyje išsirikiavusius oranžinius „šventės kaltininkus“  dainomis, šokiais ir žaidimais linksmino ponas Moliūgas (pedagogė Odeta Kalinauskaitė) ir Dėdė Rudenėlis (muzikos pedagogė Liuda Povilaitytė) su vaikais, pasipuošusiais daržovių karūnėlėmis. Vaikai, tėveliai ir pedagogai vaišinosi mamų iškeptais moliūgų kepiniais ir jaukiai šnekučiavosi prie arbatos puodelio.
      Veiklos, grįstos patyriminiu ugdymu rado atgarsį tiek vaikų, tiek kitų bendruomenės narių širdyse. Juk teigiamos patirtys ir emocijos be galo svarbios ugdant besiskleidžiančią asmenybę.