Šviesuolių takais

Vykdydami Lietuvių kalbos dienoms skirtą veiklos planą balandžio 5 dieną Kruopių pagrindinės mokyklos  5-6-7 klasių mokiniai lydimi mokytojų L. Povilaitytės, R. Lalienės ir V. Kraujutytės vyko į ekskursiją aplankyti gimtojo krašto įžymybių.

Pirmiausia aplankė S. Daukanto muziejų Papilėje, kur muziejaus darbuotoja ne tik įdomiai pasakojo apie garsiojo žemaičio gyvenimą ir veiklą  bet ir įtraukė visus į žaidimą. Klėtelėje apžiūrėję senovinius rakandus, pasivaikščiojo Daukanto takais prie Ventos, aplankė paminklą.

Kita stotelė – Paragiai. Vos išlipus iš autobuso juos pasitiko labai draugiškas šunelis neįprastu vardu Dešra ir palydėjo į dvaro kiemą. Gražia žemaitiška kalba visi buvo pakviesti į vidų. Susipažino su muziejaus eksponatais, dvaro istorija, žavėjosi plenero dalyvių darbais. O tada patraukė tvarkyti parko. Rinko vėjo nudraskytas šakas ir nešė į krūvą. Paskui kūrė laužą, kepė dešreles, juokavo, išmėgino sūpynes. Visus linksmino šunelis Dešra.

Puikiai praleido dieną. Kupini įspūdžių, įgiję literatūrinių bei kultūrinių žinių grįžo namo.