Ukrainietiškas Kalėdų laukimas

Kruopių pagrindinėje mokykloje besimokantys ukrainiečiai bei jiems talkinančios mokytojos Oksana ir Darija Mikhailiuk gruodžio 13 dieną surengė šventę, skirtą vieno iš Ukrainos labiausiai garbinamų šventųjų – Andrėjaus – dienai paminėti.
Šventėje, kurioje taip pat pasirodė ir mokytojos Loretos Rimkuvienės kanklininkės, o pačiai mokytojai teko vertėjauti, mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su ukrainietiškais didžiųjų žiemos švenčių laukimo tradicijomis: vaikai ėjo ratelius, žaidė žaidimus, mėgino atsikasti aukštai pakabinto ragaišio – kalitos – kurią iškepė Oksana.
Susirinkusius sveikino ir įrašą iš Ukrainos atsiuntusi folklorinio ansamblio „Korolivna“ vadovė Julia Girštun. Buvo sumanyta, jog pasirodymas iš karo niokojamos šalies bus tiesioginis, tačiau dėl ten esančių elektros dingimų, nuspręsta apsiriboti tik įrašu.
Gruodžio 19 dieną mokykloje surengta  šv. Mikalojaus – Stebukladario mugė, kurioje savo darbukus, daugiausia valgomus, siūlė beveik visų klasių mokiniai, prisidėjo tėvelių klubas. Labdarai surinkta beveik 500 eurų.

Mokykloje taip pat surinkta ir į Generolo J. Žemaičio karo akademiją perdavimui išsiųsta bemaž 40 dovanėlių Ukrainos gyventojams.