Žemaitijai 800 metų

Šiemet sukanka 800 metų nuo pirmojo Žemaitijos paminėjimo 1219 metų Lietuvos ir Volynės kunigaikščių taikos sutartyje.
Ta proga, lapkričio 28d. Kruopių pagrindinėje mokykloje vyko renginys skirtas Žemaitijos metams paminėti.
Dirbdami dviejuose komandose, atlikdami įvairias užduotis, 7- 10 kl. Mokiniai gilino savo geografijos, lietuvių kalbos, istorijos, etikos dalykų žinias. Kiti renginio dalyviai taip pat nenuobodžiavo: minė mįsles, klausėsi žemaitiškų paporinimų, dainų ir patys prisijungė prie dainuojančiųjų. Kalbėti Akmenės krašto žemaičių tarme mėgino mokyklos „Pasakininkų“ būrelio mergaitės.
Renginyje dalyvavusi Kruopių miestelio bibliotekos vedėja Rima Urmonienė pasidžiaugė, kad mokiniai myli savo gimtą kraštą ir paragino visus nepamiršti tradicijos papročių ir tautos istorijos.